مدیریت روابط عمومی و امور بین الملل
۱۳۹۸ شنبه ۴ خرداد
1391/11/16
دانشگاه علوم پزشكي به كليه تعهدات خود در برنامه پزشك خانواده عمل كرده است

دكتر محسن آذري پورگفت:  به دليل سابقه درخشان استان چهارمحال و بختياري در تمام طرح ها و برنامه هاي بهداشتي، اين استان يكي از استانهایي است كه توسط وزارتخانه متبوع براي پايلوت برنامه پزشك خانواده شهري انتخاب شد.

به گفته وي، برنامه ريزي براي توزيع متناسب امكانات و استقرار پزشك در شهر انجام و اجراي كامل برنامه منوط به قرارداد با سازمانهاي بيمه گذار شده است و دانشگاه تاكنون كليه تعهدات خود را در اين زمينه به انجام رسانيده است.

وي با بيان اينكه هم اكنون پزشكان طرف قرارداد در مراكز و پايگاه هاي در نظر گرفته شده مستقر هستند افزود: مردم مي توانند با مراجعه به اين مراكز پزشك مورد نظر خود را انتخاب نمايند.

دكتر آذري پور گفت: پزشك خانواده روستا از سال 84 در استان آغاز و در حال حاضر برنامه در 68 مركز بهداشتي و درماني روستايي در حال انجام است.

به گفته وي،367 هزارو 830 نفر ازجمعيت ساكن در مناطق روستايي داراي دفترچه بيمه روستايي هستند مضافاً اینکه  تعدادي از ساكنين روستاها نيز تحت پوشش ساير سازمانهاي بيمه گذار هستند.و از خدمات مراكز روستايي بهره مند مي شوند.

وي افزود: همچنين 444 هزارو 511 نفر نيز در مراکز روستايي يا در شهرهاي زير 20 هزار نفر مانند چلگرد، نافچ و سودجان از طريق بيمه خدمات سلامت توسط دانشگاه خدمات دريافت مي نمايند.

اين مقام مسئول اذعان داشت: هم اكنون از 22 شهر زير 20 هزار نفر 3 شهر مانند روستاها طرف قرارداد بيمه دانشگاه هستند و مردم اين شهرها در مراكز بهداشتي و درماني خدمات دريافت مي كنند و ساير شهرها براي دريافت خدمات از طريق مراجعه به مطب هاي خصوصي خدمات را دريافت مي نمايند.اين در حالي است كه در صورت غير فعال بودن مطب هاي خصوصي خدمات در مراكز بهداشتي و درماني به مردم ارائه مي گردد.

وي گفت: 149 پزشك جهت اجراي برنامه پزشك خانواده روستا لازم است كه هم اكنون 94 پزشك مشغول به فعاليت هستند.

به گفته وي، تعداد 107 ماما در برنامه پزشك خانواده روستا به مردم ارائه خدمت مي نمايند.

تعداد بازدید:
54
نویسنده:
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
آدرس:شهركرد، بلوار كاشاني، ستاد مركزي دانشگاه
كدپستي:8815713471 تلفن : 33334497- 038
info@skums.ac.ir
تاریخ بروز رسانی 1398/03/03
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد میباشد.
Copyright © 2014 S.K.U.M.S - All rights reserved
A+ A-
Powered by DorsaPortal