مدیریت روابط عمومی و امور بین الملل
۱۳۹۸ شنبه ۴ خرداد
1391/11/04
شيوه نامه پوشش دانشجويان از اول بهمن ماه سال جاري اجرا مي شود
 

حسين مهرعليان اظهار داشت: در مسير تحقق برنامه ها و اهداف بلند نظام و به منظور نيل به جهش علمي و نهضت توليد علم در دانشكده هاي كشور بايسته است با اهتمام ويژه جهت استاندارد سازي علمي دانشگاه در همه زمينه ها گام برداشت.

وي ادامه داد، لازم است امكانات موجود را به روز و كمبود ها را سازگار با فرهنگ بومي، توليد و برطرف نماييم و اين مهم حاصل نمي شود مگر اينكه حرفه اي بيانديشيم و در عمل ، محيط كار حرفه اي توام با سلامت اجتماعي ، فرهنگي و اخلاقي فراهم سازيم.

مهرعليان تصريح كرد: در همين راستا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي در جهت قانونمندي و استانداردسازي رفتار و پوشش دانشجويان دانشگاه ها و دانشكده هاي علوم پزشكي، با اتكاء به دانش جمعي و قوانين موجود در سطح ايران و جهان اقدام به تدوين آيين نامه اي در اين خصوص نموده تا مسير روشني براي عملكرد جوانان فرهيخته دانشگاهي ترسيم نمايد.

وي مشاركت كليه حوزه ها در اجراي اين شيوه نامه را از نقاط قوت آن عنوان كرد و افزود: با توجه به گستردگي حيطه كاري و ارتباط مستمر معاونت آموزشي با دانشجويان بخش عمده اي از اجراي اين شيوه نامه بر عهده اين معاونت گذاشته شده است.

به گفته وي، به رويت رساندن و اخذ تعهد نامه در هنگام ثبت نام يا ابتداي هر مقطع تحصيلي و صدور كارنامه رفتار پوشش حرفه اي دانشجويان و تكميل آن توسط اساتيد با مسئوليت معاونت آموزشي و نظارت بر حسن اجراي شيوه نامه اجرايي به عهده معاونت دانشجويي فرهنگي دانشگاه است.

وي در خصوص نحوه صدور كارنامه رفتار پوشش حرفه اي دانشجويان اذعان داشت: با ارزش گذاري عددي درجه عالي 4، خوب 3، متوسط 2و ضعيف 1 از اين اعداد براي تعيين ميانگين نمره هاي توصيفي دانشجو در كارنامه استفاده مي شود.

مهرعليان ادامه داد، چنانچه ميانگين نمرات توصيفي رفتار يا پوشش حرفه اي دانشجو در كارنامه نيمسال وي متوسط باشد، به دفتر مشاوره دانشجويي معرفي مي گردد و تا ارتقاء به درجه بالاتر تحت آموزش آن دفتر قرار مي گيرد.

 به گفته وي، در صورتيكه نمره هاي توصيفي دانشجو پس از دو ترم متوالي بعد از معرفي به دفتر مشاوره دانشجويي، كماكان متوسط و يا پايين تر از آن باشد به شوراي انضباطي دانشجويان معرفي مي گردد.

اين مقام مسئول يادآور شد، چنانچه ميانگين نمرات توصيفي رفتار يا پوشش حرفه اي دانشجو در كارنامه نيمسال وي ضعيف باشد، در مرحله نخست تحت آموزش دفتر مشاوره دانشجويي قرار گرفته و در صورت تكرار به شوراي انضباطي معرفي مي گردد.

معاون دانشجويي فرهنگي دانشگاه گفت: نمره هاي رفتار پوشش حرفه اي هر دانشجو در مراحل مختلف تحصيل و نيز در هرگونه استخدام دولتي و گزينش با ضريب مثبت مورد استناد قرار خواهد گرفت.

به گفته مهرعليان در صورت درخواست دانشجو كارنامه وي در پايان هر دوره به صورت محرمانه به اطلاع وي خواهد رسيد.

با بيان اينكه تا كنون چندين جلسه با حضورمعاونين، مديران، مسئول نماينده مقام معظم رهبري و اساتيد جهت عملياتي كردن اين شيوه نامه تشكيل شده است افزود: براي ضمانت اجرا و همكاري موثر اساتيد در تكميل اين كارنامه ميزان همكاري آنان در نمره فرهنگيشان لحاظ مي گردد.

معاون دانشجويي و فرهنگي دانشگاه با بيان اينكه پيش از اين متولي خاصي براي نظارت بر رفتار يا پوشش حرفه اي دانشجويان وجود نداشت اظهار اميدواري كرد، با در نظر گرفتن متد هاي جديد در اين شيوه نامه به نتايج خوبي در اين زمينه دست پيدا كرد.

تعداد بازدید:
190
نویسنده:
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
آدرس:شهركرد، بلوار كاشاني، ستاد مركزي دانشگاه
كدپستي:8815713471 تلفن : 33334497- 038
info@skums.ac.ir
تاریخ بروز رسانی 1398/03/03
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد میباشد.
Copyright © 2014 S.K.U.M.S - All rights reserved
A+ A-
Powered by DorsaPortal