English
۱۳۹۶ سه شنبه ۲۵ مهر
وبدا
 
سه چيز محبّت مى آورد : دين دارى ، تواضع و بخشش .امام صادق صلوات الله عليه
:سخن روز
width=6
جشن فارغ التحصيلي 30 دانش آموخته دانشكده پزشكي شهركرد برگزار شد جشن فارغ التحصيلي 30 دانش آموخته دانشكده پزشكي شهركرد  برگزار شد
وب دا؛ در بيست و سومين روز از اسفندماه جاري جشن دانش آموختگي 20 دانشجوي دختر و 10 دانشجوي پسر ورودي بهمن ماه سال 1388 در رشته پزشكي دانشگاه علوم پزشكي شهركرد برگزار شد.
به گزارش وب دا؛ رئيس دانشگاه علوم پزشكي، خدمات بهداشتي و درماني چهارمحال و بختياري در جمع دانشجويان و خانواده هاي اين عزيزان، اساتيد و روساي دانشكده ها ضمن ابراز خرسندي و تبريك اين موفقيت به جامعه پزشكي براي تمامي دانش آموختگان آرزوي سلامتي و توفيق روز افزون نمود.
دكترمرتضي هاشم زاده، با اشاره به سوابق درخشان دانشگاه در حوزه هاي مختلف آموزشي و ‌پژوهشي اظهار داشت: تاكنون بيش از يكهزار و صد و پنجاه دانشجو در رشته پزشكي از اين دانشگاه فارغ التحصيل و در حوزه بهداشت و درمان مشغول به خدمت شده اند.
وي با بيان اينكه، جمعي از اين دانش آموختگان هم اكنون در رشته هاي تخصصي از اساتيد و پزشكان مجرب و مطرح ملي هستند افزود: حدود 42 درصد از دانش آموختگان دانشگاه علوم پزشكي شهركرد امروز در مقاطع بالاتر و تخصص و فوق تخصص مشغول به تحصيل و ارائه خدمت هستند.
رئيس دانشگاه علوم پزشكي شهركرد تصريح كرد: اين ميانگين در كشور 30 درصد است و اين آمار خود مبين تلاش اساتيد و سطح بالاي علمي دانشگاه در بين دانشگاه هاي علوم پزشكي كشور است.
دكتر هاشم زاده،‌سطح سواد و استعداد و انگيزه دانشجويان و اساتيد اين دانشگاه و مراكز آموزشي عالي كشور را در حدي دانست كه بتوان روزي با افتخار شاهد تقاضاي دانشجويان از ساير كشورها براي تحصيل در دانشگاه هاي ايران باشيم.
وي اظهار داشت: يك سوم فارغ التحصيلان رشته پزشكي دانشگاه علوم پزشكي شهركرد تا كنون بومي استان بوده اند كه بخش عمده اي از آنان را دانشجويان خانم تشكيل مي دهد.
وي ادامه داد: اين امر زمينه را براي حضور فعال و موثرتر بانوان در تمامي عرصه¬ها بويژه عرصه علوم پزشكي در آينده نزديك را فراهم خواهد كرد.
دكترهاشم زاده، راه اندازي دانشكده دندانپزشكي و دانشكده فناوري هاي نوين را از موفقيت هاي آموزشي دانشگاه طي دو سال اخير عنوان كرد و افزود: با راه اندازي رشته و تكنولوژي هاي جديد در اين دانشگاه چهره منطقه متحول و زمينه براي پيشرفت هاي بيشتر فراهم خواهد شد.
وي، از تلاش مسئولين براي دست يابي به علوم و تكنولوژي هاي سلول درماني در شهركرد خبر داد و افزود: راه اندازي پژوهشكده علوم پايه سلامت و سه مركز تحقيقات جديد و توسعه فعاليت هاي مركز رشد دانشگاه همگي در راستاي ارتقاء سطح علمي، پژوهشي و توسعه زيرساخت ها در حوزه بهداشت و درمان استان در حال انجام است.
رئيس دانشگاه علوم پزشكي شهركرد، از راه اندازي مركز ملي تشخيص ناشنوايي در اين دانشگاه خبر داد و افزود: در آينده نزديك مركز تشخيص بيماري هاي ارثي نيز در استان راه اندازي مي شود.
دكتر هاشم زاده،‌كسب رتبه برتر پژوهشي براي 13 سال متولي در بين 23 دانشگاه علوم پزشكي تيپ سه را از موفقيت هاي پژوهشي دانشگاه و زمينه اي براي تبديل شدن اين دانشگاه به قطب علمي و پژوهشي كشور دانست.
وي با بيان اينكه از اين پس دانش آموختگان رشته پزشكي اين دانشگاه به جمع پزشكان كشور مي پيوندند و كار طبابت و درمان درد و رنج بيماران را بر عهده مي گيرند افزود: اين وظيفه خطير و حساس تلاش پزشكان براي انجام وظيفيشان به بهترين شكل و بدون تبعيض و تفاوت قائل شدن بين فقير و غني، سيا و سفيد و خوب و بد را مي طلبد.
دكتر هاشم زاده، خدمت براي مردم و دانشجويان مستعد را افتخار بزرگي دانست كه امروز بسياري از مسولين و اساتيد اين دانشگاه آن را با قبول مسئوليت و پست هاي بالاتر در دانشگاه هاي مطرح كشور و خارج از كشور معاوضه نمي كنند.
وي، در پايان از دانش آموختگان خواست با تبديل موانع به فرصت دانشگاه و كشورمان را در جايگاه واقعي و شايسته آن در عرصه علم وتكنولوژي قرار دهند.
بر اساس اين گزارش، اولين دوره پذيرش دانشجو در رشته پزشكي در سال 1365 در دانشگاه علوم پزشكي شهركرد آغاز و تا اكنون با پذيرش دانشجو در 31 دوره، يكهزار و صد و پنجاه و دو دانشجو از اين دانشگاه فارغ التحصيل گرديده است كه از اين تعداد بيش از 490 دانشجو به مقاطع بالاتر راه يافته اند.
تاریخ درج خبر: 1395/12/24 منبع:
نام نویسنده:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
width=8
بازدیدکنندگان امروز 25 تعداد بازدیدکنندگان دیروز 30 کل بازدیدکنندگان 216296 کاربران بر خط 0 کاربران لاگین بر خط 0
Powered by DorsaPortal