English
۱۳۹۶ دوشنبه ۳ مهر
وبدا
 
سه چيز محبّت مى آورد : دين دارى ، تواضع و بخشش .امام صادق صلوات الله عليه
:سخن روز
width=6
كارشناس مسوول تغذیه مركز بهداشت چهارمحال وبختیاری : كارشناس مسوول تغذیه مركز بهداشت چهارمحال وبختیاری :
آمار مبتلایان به سوء تغذیه در چهارمحال و بختیاری 50 درصد كاهش یافت

به گزارش روابط عمومي دانشگاه علوم پزشكي شهركرد: كارشناس مسوول تغذیه مركز بهداشت چهارمحال وبختیاری از كاهش 50 درصدی آمار مبتلایان به سوء تغذیه پس از دو دهه كار مستمر در استان خبر داد.

عنایت كلیج اظهار داشت: چهارمحال و بختیاری علی رغم محرومیت ها و محدودیت های موجود در بحث تغذیه اقشار ضعیف و كم درآمد استان، با همكاری برون بخشی سایر دستگاه ها توانسته است اقدام ها و سیاست های راهبردی مناسبی را پیش ببرد.

وی افزود: ادامه و بهبود این روند نیازمند توجه بیشتر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی در برنامه مداخله ای و حمایتی تغذیه است.

وی استفاده از رسانه های گروهی برای آگاهی بخشی به مردم، تنظیم برنامه غذایی سالیانه و ماهانه برای حوزه علمی خواهران، زنان باردار و شیرده زندانی ، اجرای برنامه آهن یاری در مدارس راهنمایی و متوسطه استان، افزایش تعامل موثر بین بخشی دستگاه های مرتبط با موضوع سلامت و تغذیه را از جمله اقدام های صورت گرفته در جهت بهبود فرهنگ تغذیه و اصلاح آن بر شمرد.

كارشناس مسوول تغذیه مركز بهداشت چهارمحال و بختیاری تصریح كرد: در حال حاضر با توجه به بافت جغرافیایی و شرایط معیشتی شهرستان های این استان به ویژه سه شهرستان كوهرنگ، اردل و لردگان بهبود شاخص های تغذیه ضروری است و تحقق این مهم، علاوه بر همكاری برون بخشی ادارات استان توجه ویژه مسوولان وزارت متبوع در امر برنامه های مداخله ای و حمایتی تغذیه را می طلبد.

تاریخ درج خبر: 1391/06/09 منبع:
نام نویسنده:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
width=8
بازدیدکنندگان امروز 8 تعداد بازدیدکنندگان دیروز 46 کل بازدیدکنندگان 215474 کاربران بر خط 1 کاربران لاگین بر خط 0
Powered by DorsaPortal